close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W WYDZIALE KONSULARNYM

 • W celu złożenia wniosku w sprawach obywatelskich, rejestracji aktów stanu cywilnego, zmiany imienia lub nazwiska, poświadczenia zgodności kopii z oryginałem, poświadczenia własnoręczności podpisu, tłumaczenia dokumentu, wydania Karty Polaka należy uprzednio zarejestrować się w systemie e-Konsulat na wizytę w sprawach prawnych.

   

  W celu złożenia wniosku o wydanie dokumentu paszportowego należy uprzednio zarejestrować się w systemie e-Konsulat na wizytę w sprawach paszportowych. Szczegółowe informacje nt. zapisów na wizytę paszportową znajdują się tutaj.

   

  W celu złożenia wniosku o wydanie wizy Schengen lub krajowej należy uprzednio zarejestrować się w systemie e-Konsulat na wizytę w sprawach wizowych.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Przy każdej wizycie w wydziale konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Wydział Konsularny jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: